Ranger Leather Power Reclining Loveseat with Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
$4,729.99 Original price was: $4,729.99.$3,699.99Current price is: $3,699.99.
"*" indicates required fields
1 in stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
Disclaimer: We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Images may not represent the actual size, and colors and images may differ in the showroom. Visit the store for the actual fabric, leather, color, wood, finish, and all other options. We try our best to give you an accurate as advertised discounted price online. However, for various reasons, including manufacturer promotional restrictions, technical issues, and constant change, not all pricing is possible to be displayed.
Gardner Outlet Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Meet the Ranger loveseat; all the modern comfort you need, in a show-stopping transitional package. For the ultimate in self-care, kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices close and charged up with handy USB-A and USB-C charging ports. Upholstered in your choice of rich, decadent top-grain leather, Ranger has all the style you want and all the comfort you deserve.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Massage | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 45.670 |
| Carton Weight | 258.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Material | Leather |
| Product Weight | 258 lb |
| Weight | 258 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 63 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Ranger |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.